A- A+ A
Община Златоград
Официален уеб сайт

Горещ телефон
03071/ 2580

    

На 24 май Взаимното училище посрещна учители, ученици, жители и гости на Златоград



вторник, 25 Май 2010  2355

На 24 май Взаимното училище посрещна учители, ученици, жители и гости на ЗлатоградЗа първи път тази година община Златоград отбеляза, в двора на Взаимното училище, Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост – 24 май. Взаимното училище е първото училище, построено от златоградчани с обществени средства и труд още през далечната 1852 г. Въпреки трудностите учителите учели будните деца да пишат и да четат на български език, отстоявали българските интереси, превръщайки училището в едно наистина светско училище.
Празничният ден бе отбелязан с тържествен концерт, организиран от учениците в община Златоград, които поздравиха всички присъстващи с песни и танци.
Всяка година, по традиция, на този светъл празник в община Златоград се награждават учители и читалищни дейци за постигнати резултати в организирането на образователната, културно-просветната и духовната дейност. Тази година отличия връчиха г-н Мирослав Янчев – кмет на община Златоград, г-н Пламен Чингаров – председател на общински съвет Златоград и представители от Министерство на образованието, младежта и науката (МОМН). От Регионалния инспекторат по образование, г-жа Нина Пашова – директор на ОУ „Васил Левски”, с. Ерма река, получи почетната грамота „Неофит Рилски”, за дългогодишна, цялостна и високо професионална трудова дейност в системата на образованието. Специални грамоти от Министерство на образованието получиха учители и ученици с особени заслуги. Тази година с почетни грамоти бяха отличени следните учители и обществени дейци от общината:
СОУ “Антим І” гр. Златоград:
Жечка Хаджийска – директор;
Ирина Георгиева Симеонова – учител по география;
Елза Асенова Сиракулева – учител по български език и литература;
Невена Христова Джамбазова - учител по български език и литература;
Наталия Милчова Стоилкова – учител по английски език.
Елена Иванова Кирева – ст. учител по немски език

СОУ “Св. Княз Борис І” с. Старцево
Елеонора Асенова Борисова - учител по български език и литература;
- Христо Добрев Бодуров – учител по физическо възпитание и спорт, химия и биология
- Искра Атанасова Джандева – начален учител;
- Минка Славчева Кюлевчиева – начален учител.


ПГ “Хр. Ботев ” гр. Златоград:
- Светла Руменова Лазарова - учител по английски език;
- Калина Атанасова Щърбова – преподавател от направление “Хотелиерство, ресторантьорство и кетъринг”.

ОУ “В. Левски” гр. Златоград:
Милко Башев – директор;
Елка Асенова Демерджиева – начален учител;
Юлия Кирилова Кюртева - педагогически съветник;
Мирослава Ясенова Мемова - учител по математика
Елка Асенова Дюлгерова - възпитател.

ОУ “В. Левски” с. Ерма река:
Нина Пашова – директор;
Искра Асенова Топова – главен учител информационни технологии
Емилия Огнянова Александрова – учител по български език и литература и история.

ОУ “Св. Св. Кирил и Методий” с. Долен:
Стойчо Митков Хаджиев - учител по математика.

ЦДГ “Снежанка” гр. Златоград:
Валентина Симеонова Радулова – главен учител в ЦДГ “Снежанка”

ЦДГ “Радост” гр. Златоград:
Минка Макаренова Чемпова – детски старши учител

ЦДГ “Детски свят” гр. Долен:
Северина Велинова Ангелова – детски учител

ЦДГ “Щастливо детство” с. Старцево:
Ана Каменова Мемова

ОНЧ “Просвета”, гр. Златоград
- Розина Анджерова – активен читалищен деец, ръководител на Дамска певческа формация “Надежда”

НЧ “Искра”, с. Долен
Данчо Славов - активен читалищен деец, инициатор и организатор на кукерска група

РИО на МОМН отличи следните учители и ученици:
Елена Кирева – учител по немски език;
Румен Ушев – учител по физическо възпитание и спорт;
Невена Калфова – учител по информационни технологии;
Ромина Арнаудова – ученичка от 12 а клас;
Милен Мангарудов – 7 а клас, класиран за национална олимпиада по информационни технологии;
Кристиян Димитров – 11 в, клас класиран за национална олимпиада по информационни технологии;
Александър Чолаков – 10 в клас, класиран за национална олимпиада по информационни технологии;
Учениците от отбора по баскетбол на СОУ „Антим І” - републикански първенец за учащи 5-7 клас:
Симеон Людмилов Личев – 8 а клас
Пламен Филипов Пелтеков – 7 а клас
Миглен Едгар Дяков – 7 а клас
Александър Митков Хаджийски– 7 а клас
Михаил Венциславов Кутев– 7 а клас
Милен Венелинов Мангарудов– 7 а клас
Йордан Севдалинов Джамбазов– 6 а клас
Радостин Веселинов Николов– 6 а клас
Александър Красимиров Кинанев– 6 а клас
Александър Юриев Големилов– 6 а клас

От ОУ „Св.Св.Кирил и Методий” с. Долен бяха наградени Митко Хаджиев от 6 клас и Веселина Хаджиева - 5 клас, за успешно участие в областна олимпиада по математика.

Приложение:
Благодарствено писмо на Нина Пашова - директор на ОУ "Васил Левски" с. Ерма река


Още снимки

ОЩЕ НОВИНИ


понеделник, 06 Юни 2022
47

Актуално
Предстоящи събития